-
18 Фев 2025 |
USD / BGN 1.8675
GBP / BGN 2.3527
CHF / BGN 2.0719
- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C
„Топлофикация София” заяви близо 30% по-ниска цена на парното

01 Април 2024 | 14:17

Отчетено е понижението на борсовите цени на природния газ и въглеродните емисии
/КРОСС/ Днес „Топлофикация София" подаде заявлението си за новата цена на топлинната енергия за регулаторен период 2024/25 г.
В предложената от дружеството по-ниска цена 97,78 лв/MWh, която ще влезе в сила от 1 юли тази година, е отчетено понижението на борсовите цени на природния газ и въглеродните емисии, както и фактът, че през настоящия регулаторен период цената на синьото гориво беше по-ниска от заложената в цената на топлинната енергия, определена от КЕВР.
„Топлофикация София" ще се съобрази с финалното решение на КЕВР. Регулаторът ще се произнесе до 30 юни, като при постановяване на окончателното решение ще прецизира ценообразуващите елементи на база на актуалната информация към края на юни.
ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР