• 27 Май 2026 |
  •  USD / BGN 1.1634
  •  GBP / BGN 0.8638
  •  CHF / BGN 0.9136
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Руснаците искат отново СССР

Руснаците искат отново СССР

/КРОСС/ Резултатите от новогодишно проучване на общественото мнение в Русия, проведено от деловия телевизионен канал РБК-ТВ показа, че едва 6% са пожелали Дядо Мраз да им донесе като подарък отмяната на западните санкции, а само 7,4% - стабилна рубла, повече от една четвърт (27,3%) биха приели като подарък мир в Украйна, но абсолютното болшинство - 59,3%, смятат, че най-добрата придобивка през новата 2015 би било „възраждането на СССР".

Вероятно за тези хора възраждането на Съветския съюз обединява всички останали варианти - невъзможността от болезнени западни санкции, стабилност на националната валута, мир в Украйна и множество други радости и надежди на руснаците, коментира резултатите от анкетата политологът Михаил Делягин.

Той посочва, че тези резултати са изключително показателни, тъй като аудиторията на РБК-ТВ като правило е много по-либерално и прозападно настроена в сравнение с цялото население на страната.

Анкетата е ново доказателство, че се разсейва мъглата на пропагандистките лъжи и сред руснаците укрепва убеждението за необходимостта да бъде възроден Съветския съюз на качествено нова основа и без пороците, които го погубиха. Тази идея обединява все повече народа след четвърт век на национални предателства, отбелязва политологът Делягин.

Според политолога Дмитрий Ефимов този резултат е закономерен. „Под натиска на Запада, руският народ се сплоти и вече не представлява аморфна маса. Над 86% дееспособни граждани на Русия подкрепят политиката на президента Владимир Путин. Дойде време да си спомним за Съветската Империя. В конкретния случай СССР е като носител на нашите имперски амбиции в добрия смисъл на думата. Проведеното проучване на РБК ТВ може да се счита за сигнал към нашите идеолози, че е време да започнем да мислим за най-важното", поясни Ефимов.

 

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
Екипът на cross.bg ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията на Агенция КРОСС не носи отговорност за мненията, качени в cross.bg от потребителите.

Анонимен

Евала! Браво на руснаците, никога не се предават и именно заради това са достойни за уважение!!!

07.01.2015 22:21:34

Анонимен

Болното мозъче пак се изока.

07.01.2015 21:17:13

Анонимен

Нещо да кажете русофили....ако комунизмът е зло и той се олицетворяваше от СССР...сега го искаме отново.....То тогава какъв е Путин? демократ?............ха-ха-ха...........

07.01.2015 16:48:41

  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2026 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.