• 25 Дек 2025 |
  •  USD / BGN 1.6595
  •  GBP / BGN 2.2406
  •  CHF / BGN 2.1060
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Красен Станчев: Въвеждането на мораториум върху цените е груба намеса в работата на КЕВР

Красен Станчев: Въвеждането на мораториум върху цените е груба намеса в работата на КЕВР

/КРОСС/ В предаването „Още от деня" по БНТ Красен Станчев, каза че сега мораториумът е намеса в работата на независим регулатор и методиките, които той прилага. „Основното в методиката, която използва КЕВР е да се покриват разходите за производство и доставка на ел. енергия. И когато замразите цените ще направите проблем в тези неща, много е просто. Това е доста груба намеса в работата на регулатора, а и на пазарните механизми, нищо че се прави и другаде".

Имаме инфлация около 10% за годината, следователно там ще отидат и цените, съответно и възнагражденията се качиха, съответно доставчиците и производителите на ел. енергия, ще претърпят загуби и точно при тях ще се пръсне системата, смята Станчев. „Сегашното управление тръгна с идея с десни политики, че се постигат леви цели. Сега с леви политики, се постигат леви цели. Не е работа на НС да регулира цени на каквото и да е. Това е нещо като агитация за щастие - ние сме тук и решихме проблема".

Има неща в инвестициите, които могат да бъдат направени, търсене на алтернативи, зелени алтернативи, въглерод от Черно море и в обозримо бъдеще това ще доведе до по-добри резултати и в крайна сметка успокояване на цените, допълни още Станчев.

Най-силно впечатление от програмата ми направи частта Икономика, защото това е единственото приложение към програмата на правителството, където само в четири изречения няма курсив, всичко е в курсив, пошегува се Станчев. „Онова, което показва програмата е доста неясни противоречия. Не е ясно какъв ще бъде резултатът. Например в бюджета очевидно е за всички, че няма нужда от дефицит, а пък се предвижда такъв до 4,5%. Т.е. предвижда се свобода на правителството да определи нещо, което е от 0 до 6 милиарда. Такава свобода не е много здравословна."

 

 

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.