• 23 Яну 2026 |
  •  USD / BGN 1.6636
  •  GBP / BGN 2.2450
  •  CHF / BGN 2.1046
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Станишев ще участва в среща на лидерите на партиите-членки на ПЕС в Атина

Атина, Гърция /КРОСС/ На 4 и 5 март 2011г. в Атина /Гърция/ председателят на НС на БСП Сергей Станишев ще участва в Срещата на лидерите на партиите-членки на Партията на европейските социалисти /ПЕС/. Лидерите от европейската левица ще обсъдят възможностите за устойчив и прогресивен изход от кризата като алтернатива на дясната неефективна политика. Ще се набележат конкретни позиции, които партиите от ПЕС заедно да отстояват в рамките на европейските институции. Акцент ще бъде поставен върху проблемите на заетостта, социалното и икономическото развитие. Лидерите ще обсъдят начини за укрепване и обновление на левите партии, както и общи действия за спечелване на властта в Европа. Ще бъде приета декларация „Европа в грешните ръце: Нашата алтернатива на консервативна Европа".


В рамките на посещението си в Атина председателят на НС на БСП Сергей Станишев ще срещне с министър-председателя на Гърция и председател на ПАСОК Георгиос Папандреу.
На Срещата на лидерите на ПЕС ще присъства международният секретар на НС на БСП Деница Златева. Тя ще участва и във форум, посветен на 100-годишнината от честването на Международния ден на жената 8-ми март.

 

/АБ/

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2026 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.