• 19 Юли 2025 | 11:14:16
  •  USD / BGN 1.6788
  •  GBP / BGN 2.2595
  •  CHF / BGN 2.0976
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Дискусия на тема „Опасностите при употребата на психоактивни вещества“ се проведе вчера за родители в Превантивно- информационен център по зависимости – Стара Загора

Дискусия на тема „Опасностите при употребата на психоактивни вещества“ се проведе вчера за родители в Превантивно- информационен център по зависимости – Стара Загора

/КРОСС/ Инициативата е част от кампанията „Хайп за доброто", насочена към деца и младежи

В Превантивно-информационен център по зависимости - Стара Загора (ПИЦ) вчера се проведе дискусия на тема „Опасностите при употребата на психоактивни вещества". Срещата бе насочена към родители, а водещ на дискусията бе психологът Иван Чонков. Той отговори на много въпроси, зададени от родителите на подрастващи и разясни опасността от употребата на различни вещества, предизвикващи зависимост. „От съществено значение е връзката между родител и дете и да не се подценява и крие проблема. Задължително трябва да се проведе разговор с разбиране, без да се напада детето и да се задават много общи въпроси до установяване на точната зависимост", поясни пред загрижените родители психологът. Той разказа за симптоматиката и стадиите на зависимост. „Необходимо е при установяване на проблем да се потърси психолог, психиатър или терапевтична общност, според нуждите. Добра практика и превенция е детето да е ангажирано, да се привлича към активен и здравословен начин на живот, да вижда добри примери от родителите и да подражава", добави Чонков.

Следващото събитие в календара на ПИЦ по зависимости е насрочено за 8 юли 2025 г. от 14.00 до 16.00 ч. Тогава ще се проведе интерактивен тренинг, подходящ за ученици на възраст 12-18 г., а темата е „Стресът под контрол - ефективни методи за релаксация".

Моника Маринова, секретар на Общинския съвет по наркотични вещества в Стара Загора и координатор в ПИЦ по зависимости, призова да се търсят техните услуги. „Имаме богата програма, с много събития и услугите ни са безплатни и конфиденциални", поясни пред присъстващите Маринова.

Всички нуждаещи се и желаещи могат да се свържат с Центъра на място -  гр. Стара Загора, ул. „Цар Иван Шишман" №96,  на телефон 042/23 00 24 или на през сайта им: https://pic-starazagora.com/index.php/.

Проведената вчера дискусия е част от кампанията „Хайп за доброто" . 

 

 

 

 

 

 

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.