-
22 Юни 2026 |
USD / BGN 1.1456
GBP / BGN 0.8647
CHF / BGN 0.9257- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C 
Дмитриев: Оставката на Стармър е сигнал за поддръжниците на войната
22 Юни 2026 | 18:25
/КРОСС/Ръководителят на Руския фонд за преки инвестиции (РФПИ) и специален представител на президента на Руската федерация по инвестиционно-икономическо сътрудничество с чужди държави Кирил Дмитриев определи оставката на министър-председателя на Великобритания Киър Стармър
като сигнал за застъпниците на войната.
По-рано в понеделник Стармър, в реч от Даунинг Стрийт, обяви намерението си да подаде оставка като лидер на Лейбъристката партия.
"Оставката на Стармър е важен сигнал и за другите подклаждащи войната в Европа", написа Дмитриев в своя канал в Telegram.
Той отбелязва, че "повече от година е призовавал Стармър да предприеме тази стъпка", като е отбелязвал "провокативния му курс към подклаждане на война, провалите в миграционната политика и нарастването на престъпността, както и грешките в енергетиката и икономиката".