-
25 Апр 2026 |
USD / BGN 1.6636
GBP / BGN 2.2450
CHF / BGN 2.1046- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C 
Изрисуваха българския трибагреник върху стена в Мелник
02 Ноември 2018 | 10:41
/КРОСС/ Родолюбиви девойки от град Мелник нарисуваха българското знаме върху каменна стена с дължина от шест метра. Каролина Арнаудова и Вера Тошева са двете момичета, които с лични средства закупиха четки и боя за рисуването на българското знаме.
В навечерието на Деня на народните будители, двете момичета решават да придадат нов облик на една каменна стена, която е на входа на най-малкото градче в България. Жителите на Мелник приветстват инициативата на своите съгражданки и силно се надяват това да е една от многото инициативи за в бъдеще.
“Не е нужно да кандидатстваме по проекти за да направим нещо красиво, а само желание и малко труд. Двете с Вера сме приятелки от деца и сме родом от град Мелник. Целогодишно посрещаме хиляди туристи, които виждат не само най-малкия град в България, но и опитват от вината, които са популярни в цялата страна. Тази каменна стена е на входа на града, където освежаването бе нужно от много време, точно за това решихме да запретнем ръкави и да боядисаме стената”, заяви Каролина за Радио Благоевград.