• 05 Яну 2026 |
  •  USD / BGN 1.6636
  •  GBP / BGN 2.2450
  •  CHF / BGN 2.1046
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Никола Стоянов: Не сме разрешавали директен износ на оръжие за Украйна

Никола Стоянов: Не сме разрешавали директен износ на оръжие за Украйна

/КРОСС/ Разликата между едно служебно и редовно правителство е, че редовното има мнозинство в парламента и могат да моделират нещата както те смятат за добре, каза по Би Ти Ви Никола Стоянов, бивш министър на икономиката в служебното правителство на Гълъб Донев. Служебното правителство работи в рамка която му е зададена. Когато бях служебен министър имаше решение на парламента да не се изнася оръжие директно към Украйна и сме го спазвали стриктно.

С посредниците предполагам, че 15-20% се оскъпяват българската продукция до крайната дестинация. Посредници винаги ще има. Ако оръжие се продава директно на Украйна, това ще намали крайната цена, коментира Стоянов. Оставихме отлично работеща индустрия в оръжейния сектор, смята той.

Според него в момента се реализират договори, дадени вероятно през август миналата година, така че е трудно да се поставят границите.

Стоянов коментира още, че инфлацията постепенно намалява, но все още е много висока. На въпрос какво би препоръчал на новото управление той каза: Бих препоръчал да обърнат внимание на борбата за по справедливи цени на хранителните стоки в България

Върнах се в частния бизнес, каза Стоянов. Оставих подредено министерство и успокоена администрация.

 

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай

Анонимен

Премиерът каза, че подкрепата за членството на Украйна в НАТО щяло да донесе по-голяма сигурност за България. Всички ли академици у нас а толкова глупави?

09.07.2023 23:03:23

Анонимен

Е това означава, че сегашното правителство нарушава решението на НС.

09.07.2023 11:10:37

  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2026 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.