• 30 Март 2026 |
  •  USD / BGN 1.6636
  •  GBP / BGN 2.2450
  •  CHF / BGN 2.1046
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Кучетата помагат на учениците да се справят със стреса

Кучетата помагат на учениците да се справят със стреса

/КРОСС/ Учени от Вашингтонския университет са установили, че програмите за справяне със стреса, включващи кучета, са ефективни, съобщава сайтът на учебното заведение. Те са особено полезни за ученици, които постоянно изпитват тревожност.

Прието е да се счита, че стресът е почти естествено състояние при учащите, които полагат изпити. Също така е известно, че той понижава когнитивните им способности и е необходимо да се потърсят начини за справянето с него.

Учените наскоро са направили експеримент с участието на 300 ученици. В рамките му те са си взаимодействали с обучени кучета, след което изследователите са измерили нивата им на когнитивни умения. Специалистите също така са оценили концентрацията и мотивацията на учениците.

Оказало се, че кучетата наистина помагат на учащите да се справят със стреса. Същевременно било установено, че положителният ефект от общуването с животните продължава един месец след края на терапията.

 

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2026 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.