• 16 Март 2026 |
  •  USD / BGN 1.6636
  •  GBP / BGN 2.2450
  •  CHF / BGN 2.1046
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Близо 200 състезатели пробягаха 23 километра по случай Съединението

Близо 200 състезатели пробягаха 23 километра по случай Съединението
Маратонците са съпричастни към пострадалите по Южното Черноморие

/КРОСС/ Близо 200 състезатели пробягаха 23 километра по случай празника на Съединението. Те се включиха в 48-я маратон, като стартираха от град Съединение и финишираха в Пловдив.

Един от участниците в маратона - Петко Русинов, изрази съпричастността и на другите участници в надпреварата към случващото се по Южното Черноморие. „Личната ми мотивация е да уважа празника и да накарам повечето хора покрай мен да отпразнуваме този светъл ден", каза той.

Отбелязваме 138 години от Съединението на България

„Всички участници скърбим за наводненията по морето. Организацията на спортното събитие е от 47 г. Тук, в Пловдив, се е случило Съединението, четата на Чардафон велики тръгва от Голямо Конаре, минава маршрута, който минават маратонците", обясни организаторът на маратона Александър Герчев.

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2026 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.