-
24 Юли 2025 |
USD / BGN 1.6679
GBP / BGN 2.2572
CHF / BGN 2.1017
- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C
NIO с 50 PSS станции в Европа

22 Юли 2024 | 20:01

/КРОСС/ Китайският производител на високотехнологични електромобили NIO обяви, че броят на PSS (Power Swap Station) станциите на компанията, които предлагат автоматична подмяна на изтощен батериен модул с напълно зареден, е достигнал границата от 50 броя на територията на Европа.
"На 15 юли в Норвегия официално беше открита 50-ата PSS в Европа", казват от NIO. "Тази най-нова Power Swap станция, разположена в Осло, е важен момент в нашия ангажимент за развитие на европейската инфраструктура, която поддържа безпроблемно пътуване за всеки потребител на NIO".
"От откриването на първата Power Swap Station в Лиер, Норвегия през 2022 година, потребителите на NIO като вас възприеха скоростта и удобството на смяната на батерии", споделят още от NIO. "Потребителите на NIO в Европа са извършили над 63 000 смени на батерии, като NIO осигурява около 3 милиона kWh (енергия) чрез смяната им. И това е само началото. Планирани са още NIO Power Swap станции, докато изграждаме широка мрежа в Дания, Швеция, Норвегия, Германия и Холандия, за да ви помогнем да стигнете по-далеч във вашия NIO с лекота".