• 18 Юли 2026 |
  •  USD / BGN 1.1435
  •  GBP / BGN 0.8510
  •  CHF / BGN 0.9228
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Ивайло Мирчев, "Да, България": Ще атакуваме бюджета с десни мерки

Ивайло Мирчев, "Да, България": Ще атакуваме бюджета с десни мерки

/КРОСС/ Хората, които са гласували за нас, не са гласували за егото на единия или егото на другия, а за това да имат силен политически инструмент в Народното събрание. И желанието на колегите от „Продължаваме промяната" да напуснат парламентарната група и да създадат своя, ние оценяваме като грешка. Това каза съпредседател на "Да, България" Ивайло Мирчев в предаването "Интервюто" по БНТ.

По думите му избирателите са гласували, за да може ПП-ДБ да бъде силна политическа опозиция. „А не да си мерим постиженията. Те са гласували за този политически субект и са възлагали надежди - поне ако не управлява, да бъде силна политическа опозиция и адекватна срещу тази опасност. 131 гласа в парламента не сме имали отдавна и не знаем в каква посока ще тръгне тази сила. От тази гледна точка, когато от „Демократична България" имаме 21 депутати, а „Продължаваме промяната" - 16, няма да бъде в пълен обем."

ПП-ДБ е доказала, че може да бъде силна и конструктивна като опозиция. „Можем да бъдем и остра опозиция. Ние сме тези, които ще гледат към Европа. Ние сме тези, които ще вкарат десните мерки за бюджета. Ние сме тези, които ще искат справедливост - съдебната реформа да бъде проведена по правилния начин, а не да се смени единият модел с друг, едната олигархия с друга", заяви Мирчев.

Мирчев коментира бюджета за тази година. „Целта е тази година да бъдем в 3-процентен бюджетен дефицит. Следващите години трябва да се стремим към балансиран бюджет. Ще атакуваме бюджета с десни мерки. Имаме огромен пакет, който го предлагахме и през 2024 и 2025 г., ще го направим отново аргументирано и с доста десни реформаторски стъпки."

Приоритетите на "Да, България" в новия парламент са промените в Закона за съдебната власт и прозрачност във ВСС, добави съпредседателят на партията.

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
Екипът на cross.bg ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията на Агенция КРОСС не носи отговорност за мненията, качени в cross.bg от потребителите.

Анонимен

Всеки мятка шаблони и клишета в общественото пространство! Бащата на този е бил партиен секретар, а тоя щял да атакува бюджета с десни мерки!? Боже, къде живея?!

04.05.2026 11:34:07

Безполезните идиоти

След като бяха размазани на 19 април на изборите, сега закономерно ПП-ДБ тръгнаха към зрелищен разпад. Но разпадът е не защото те честно и самокритично поемат отговорност за изборния разгром, не защото признават, че коалицията им е паянтова, неестествена и доказано губеща, че политиките, които предлагат, не се припознават от електората. Не, сега те са се хванали за гушата заради харизматичния (Боже опази!) Манол Пейков, обявен за Цицерон на ПП-ДБ, което означава, че умее най-цветисто да ругае Възраждане и руските хибридни атаки срещу България и други подобни глупости. И виждате ли, този титан на мисълта и Цицерон на словото сега останал извън питателната хранилка на парламента, защото вероломният Асен Василев го прекарал в полза на друг партиен другар. В нашата политическа фауна полезни идиоти колкото щеш - Продължаваме промяната са като захарния памук – гласуваш за нещо, получаваш нищо. Както вървят нещата, същото голямо нищо ПП-ДБ ще получат и на наближаващите президентски избори В политическия жаргон често се използва терминът полезни идиоти по адрес на хора, пропагандиращи каузи, чиято същност те самите не разбират. В нашата политическа фауна полезни идиоти колкото щеш. Но напоследък се появи една друга група, която може да бъде наречена харизматични балъци. Балък е самохвалко, надценяващ се човек. Преведена от турски, буквално означава малка риба, толкова глуповата, че сама се подвежда и налапва кукичката. У нас този политически термин се покрива в голяма степен от коалицията ПП-ДБ. ...ПАУН ЦОНЕВ

04.05.2026 10:13:15

  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2026 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.