• 24 Яну 2026 |
  •  USD / BGN 1.6636
  •  GBP / BGN 2.2450
  •  CHF / BGN 2.1046
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Плодове, които допринасят за наддаване на теглото

Плодове, които допринасят за наддаване на теглото

/КРОСС/ Храните с високо наличие на захар могат да съдържат доста калории и по този начин да допринесат за увеличение на тежестта. Много хора се питат дали е добре за талията да се хапват повечко плодове.

Специалистите обаче са на мнение, че прекалено много фруктоза може да докара до наддаване на тегло. Професор Владимир Хавинсон показва плодовете, които способстват за наддаване на тегло.

Според него честото похапване на банани, смокини и грозде може да докара до появяването на непотребни килограми. Лекарят изяснява, че тези артикули съдържат огромно количество глюкоза.

"Глюкозата, попадайки в тялото, също способства за производството на инсулин. И този инсулин предизвиква превръщането на непотребната глюкоза в мазнини и хората наддават на тегло “, сподели той.

Поради това лекарят посъветва да се ограничи използването им.

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2026 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.