-
25 Апр 2026 |
USD / BGN 1.6636
GBP / BGN 2.2450
CHF / BGN 2.1046- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C 
В Москва разрязаха тиква рекордьор
27 Октомври 2018 | 10:08
Тиквата „Дуся” тежи 645 кг
/КРОСС/ В Русия разрязаха най-голямата тиква. Парчета от нея бяха раздадени на посетителите на есенен фестивал в Москва.
Тиквата тежи 645 кг - с 200 кг повече от досегашния рекордьор. Любопитното е, че новата рекордьорка е „дете" на предишната, защото е отгледана от нейна семка.
Разрязването на огромния плод стана на церемония, която привлече тълпа зрители в градините на Московския държавен университет.Човекът, грижил се за тиквата дори ѝ е дал име - умилителното Дуся.
В Съединените щати има традиция в състезанията по отглеждане на най-голяма тиква, заради празника на Вси Светии на 31 октомври. Тогава от тикви се издълбават фенери във формата на чудовища. А децата обикалят маскирани и събират лакомства.
ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР