•  USD / BGN 1.8282
  •  GBP / BGN 2.2865
  •  CHF / BGN 2.0041
  • Времето:  София 11°C

Елвира Краснобаева завоюва сребърен медал на финала на лента на Световната купа по художествена гимнастика в Баку

/КРОСС/ Елвира Краснобаева спечели сребърен медал на финала на лента на Световната купа по художествена гимнастика в Баку (Азербайджан) и остана четвърта на бухалки. Другата българка Ева Брезалиева се класира седма на финала на лента.

Краснобаева изигра много силно композицията си с лента и беше оценена с 33.350 точки (16.900 трудност; 8.250 артистичност; 8.300 изпълнение), за да вземе среброто.

Брезалиева получи 30.150 точки (14.600; 7.950; 7.600) за изпълнението си и завърши на седма позиция.

Златен медал на лента взе световната шампионка Дария Варфоломеев (Германия) с 33.400 точки, а трета се нареди Таисия Онофричук (Украйна) с 33.200.

Краснобаева зае четвърто място на финала на бухалки с 33.250 точки (16.600; 8.300; 8.350) .

Шампионка стана италианката София Рафаели с 34.550 точки, следвана от Таисия Онофричук с 33.800 и от Дария Варфоломеев с 33.550 точки.

По-рано днес Ева Брезалиева спечели сребърен и бронзов медал съответно на финалите на топка и на обръч. Другата българка Елвира Краснобаева, която стана втора в многобоя, се класира пета на топка и седма на обръч.

Ансамбълът на България завърши на четвърто място на финала с три ленти и две топки на Световната купа по художествена гимнастика в Баку (Азербайджан).

Магдалина Миневска, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Маргарита Василева бяха оценени с 32.850 (17.500 трудност; 8.200 артистичност; 7.150 изпълнение) и останаха на крачка от почетната стълбичка.

Златен медал спечели ансамбълът на Япония с 33.350 точки, а в класирането следват Испания с 33.150 и Италия също с 32.850 точки. Италианките имат същата оценка като България, но са трети заради по-висока стойност за изпълнение.

По-рано днес ансамбълът на България завърши на шесто място на финала с пет обръча, а в многобоя се нареди на четвърто място.

Така националките приключват турнир с четири медала - три сребърни и един бронзов. Елвира Краснобаева стана втора в многобоя и на финала на лента, а Ева Брезалиева е втора на топка и трета на обръч.