-
27 Май 2026 |
USD / BGN 1.1634
GBP / BGN 0.8638
CHF / BGN 0.9136- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C 
Russia Today започва да излъчва новини и в Сърбия
01 Януари 2015 | 18:34
/КРОСС/ Руската новинарска агенция Russia Today започва да излъчва новинарските си емисии в Сърбия от днес, предаде електронното издание Balkan Insight.
Новините от руска гледна точка ще се излъчват по обществената радиостанция „Студио Б". Новата програма, наречена „Спутник", ще се занимава с международна политика, бизнес, култура и спорт. Радиостанцията се улавя в радиус от 150 км около Белград. Очаква се тя да бъде приватизирана тази година.
Споразумението между Russia Today и „Студио Б" бе подписано на 30 декември. Московската новинарска агенция обяви през октомври, че скоро ще отвори свои представителства в много страни по света, но не уточни кои са те. Задачата й е да „доставя информация за руската държавна политика и за руския живот и общество на публиката в чужбина", гласи декретът за създаването й, подписан от президента Путин.