-
25 Яну 2026 |
USD / BGN 1.6636
GBP / BGN 2.2450
CHF / BGN 2.1046- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C 
Топ астронавт от НАСА идва в България
25 Януари 2011 | 15:36
София /КРОСС/ Обединението на експерти в туристическата индустрия eCommerceAcademy.net дава пресконференция в четвъртък - 27.01.2011 г., от 11 ч. в зала „Роял 2" на хотел „Шератон", София.
Пресконференцията се дава по повод конференцията „Тенденции, иновации и инвестиции в туристическия бизнес", която ще се проведе между 15 и 17 март 2011 г. в хотел „Шератон", София. В рамките на международната конференция ще се организира и събитието „Бъдеще на туризма в космоса".
Джон Хейзълууд - основател и председател на борда на директорите на eCommerceAdemy.net и изпълнителен директор на CenTransit.bg, както и Красимир Симонски - управител на eCommerceAcademy.net, ще представят подробности около предстоящото събитие.
С оглед на успеха на предишната международна конференция „Тенденции и иновации в туристическия бизнес", която се проведе през ноември 2010 г., предстоящото събитие ще постави акцент върху бъдещите тенденции в туристическия бранш и върху това как интернет провокира туристическата индустрия. За разлика от предния път конференцията през март ще включва конкурс „Иновации в туризма" и презентация на астронавта от НАСА Стори Мъсгрейв.
Очаква се точно заради личността на астронавта Стори Мъсгрейв конференцията да бъде високо интерактивна. Мъсгрейв е американски астронавт с най-много мисии в космоса, с най-дългогодишна кариера в НАСА и специалист, спомогнал за възстановяването и запазването на космическия телескоп Хъбъл. В допълнение към това Мъсгрейв е професионален фотограф, който разполага с колекция от снимки на Земята, направени от космоса. Към момента той успява да вдъхнови милиони хора по света. По време на събитието „Бъдеще на туризма в космоса" той ще сподели опита си като астронавт, ще покаже невероятни снимки на планетата Земя и ще разкрие подробности около бъдещето на космическия туризъм.
Уникалното за събитието е също и това, че ще предостави информация за вече съществуващи оферти, пуснати на пазара, за пътувания до космоса!
През първите два дни на конференцията „Тенденции, иновации и инвестиции в туристическия бизнес" избрани туристически компании ще представят своите уникални и изпълнени с потенциал революционни решения. Идеите им ще бъдат презентирани пред жури от инвеститори и експерти в туризма, което ще избере петима финалисти през последния ден на събитието. Тогава ще се проведе състезанието „Иновации в туризми", което ще завърши с официална церемония по награждаване.
/КП/