• 05 Дек 2025 |
  •  USD / BGN 1.6765
  •  GBP / BGN 2.2365
  •  CHF / BGN 2.0940
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Вижте и чуйте историята: Кирил Трусов с цигулката от премиерата на Концерт за цигулка от Чайковски свири в зала „България“

Вижте и чуйте историята: Кирил Трусов с цигулката от премиерата на Концерт за цигулка от Чайковски свири в зала „България“

/КРОСС/  На 9 октомври в зала „България" публиката ще стане свидетел на изключително музикално събитие - Кирил Трусов, един от водещите цигулари на нашето време, ще изпълни Концерта за цигулка и оркестър в ре мажор на Пьотър Илич Чайковски. И не каква да е цигулка - самата легендарна „Бродски" на Страдивари (1702), инструментът, с който е прозвучала премиерата на този легендарен концерт през 1881 година, ще оживее в ръцете на виртуоза.

Втората част на вечерта е посветена на Симфония №3 „Литургична" на Артур Онегер - музика, която съчетава молитва, протест, надежда и трагедия в мощна, емоционална амалгама. Диригент на вечерта е доайенът на българската музикална школа маестро Георги Димитров. 

Кирил Трусов е солист със световна слава. Ученик на Захар Брон, напътстван от Йехуди Менухин, той учи в Кьолн, Мадрид и Мюнхен. Кариерата му го среща с диригенти като сър Невил Маринер, Даниеле Гати, Кристоф Попен, Владимир Спиваков, Мико Франк и др. Чест гост е на зали като Концертгебау в Амстердам, залата на Берлинската филхармония, Театър „Шанз-Елизе" в Париж и Сънтори Хал в Токио. Неговото свирене се описва от критиците като „впечатляваща елегантност, безупречна техника и изключителна чувствителност".

Като артистичен директор на международни фестивали и конкурси, Трусов е вдъхновител и двигател на съвременната цигулкова сцена, а записите му за EMI, Warner и Naxos получават признание по цял свят. Камерен музикант с ненадмината репутация, той си сътрудничи с Юрий Башмет, Готие Капюсон, Юлия Фишер, Сол Габета, Даниел Хоуп, Миша Майски, Юлиан Рахлин, Дмитрий Ситковецки и Юджа Уанг - всяко участие е събитие, което оставя траен отпечатък в сърцата на публиката.

Не пропускайте дебюта на „Бродски" и Кирил Трусов със Софийската филхармония. 

Билети за изключителното събитие са налични на касата на зала „България" и в Ивентим

 

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.