-
12 Апр 2026 |
USD / BGN 1.6636
GBP / BGN 2.2450
CHF / BGN 2.1046- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C 
Балканите като палитра от възможности за туризъм – във фокуса на изложението "Go to Balkans"
17 Октомври 2016 | 10:37
/КРОСС/ За трета поредна година в София се провежда туристическото изложение "Go to Balkans" или "Елате на Балканите". Неговата цел е да привлече интереса на туроператори от цял свят към предлаганите туристически услуги в България и останалите държави на Балканите. Тази година изложението ще протече в разширен формат. Първият ден акцентира върху директните бизнес контакти и партньорства, докато вторият е ориентиран към посетители и крайни клиенти. При закупуване на туристически пакет по време на изложението се предвиждат отстъпки от 10 до 30%.
Данните на Световната организация по туризъм сочат Балканите като шеста дестинация по брой туристи в световен мащаб. Организаторите на форума целят да изострят вниманието на далечните пазари към балканските страни, които от своя страна могат да предлагат и общи туристически продукти.
За изложението се очакват над 300 представители на туристическия бизнес. Българските общини имат шанса да представят най-новите си туристически продукти.
За първи път през тази година изложението привлича и блогъри - както от България, така и от чужбина.
Балканите са радват на сериозен интерес както от страна на традиционните авиокомпании, така и от страна на low cost компаниите, открили десетки нови дестинации, отчита Байко Байков, председател на Асоциацията на българските туроператори и туристически агенции.
Нараства интересът на туристите към събитийния туризъм и към културния туризъм, но липсва статистика какъв е делът на културния туризъм в общия ръст, уточнява Даниела Стоева от консорциума "Go to Balkans", информира БНР.