• 06 Дек 2025 |
  •  USD / BGN 1.6795
  •  GBP / BGN 2.2411
  •  CHF / BGN 2.0885
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Мирослав Боршош обсъди стратегическо партньорство със Световния съвет за пътуване и туризъм за насърчаване на инвестициите у нас

Мирослав Боршош обсъди стратегическо партньорство със Световния съвет за пътуване и туризъм за насърчаване на инвестициите у нас
Според министъра на туризма България има всички предпоставки да се превърне в една от водещите дестинации за здравен туризъм в Европа

/КРОСС/ Министърът на туризма Мирослав Боршош се срещна с президента и главен изпълнителен директор на Световния съвет за пътуване и туризъм (WTTC) Джулия Симпсън. WTTC е най-голямата международна организация, представляваща частния туристически сектор, с над 200 водещи световни компании сред своите членове.

По време на срещата бяха обсъдени възможностите за стратегическо партньорство между България и WTTC, както и съвместни инициативи за насърчаване на туризма у нас. Основен акцент в разговора бе възможността за организирането на международен инвестиционен форум, фокусиран върху медицинския, СПА и уелнес туризъм.

„България разполага с изключително богато разнообразие от минерални води, утвърдени специалисти и университети с традиции в тази сфера. Имаме всички предпоставки да се превърнем в една от водещите дестинации за здравен туризъм", заяви министър Мирослав Боршош.

След Ковид пандемията интересът към медицинския, СПА и уелнес туризъм в световен мащаб е нараснал значително. Джулия Симпсън потвърди, че тенденцията за търсене на услуги в този сегмент е устойчива, а сред членовете на WTTC има сериозен интерес за инвестиции в нови дестинации.

Министър Боршош и Джулия Симпсън обсъдиха още програмите на Световния съвет за пътуване и туризъм за устойчивост и възможностите за използване на данни и анализи за стратегическо планиране и развитие на туризма както на национално, така и на регионално ниво.

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.