•  GBP / BGN 2.2841
  •  CHF / BGN 2.0155
  • Времето:  София 6°C

ЦСКА 1948 и Лудогорец не се победиха

/КРОСС/ ЦСКА 1948 и Лудогорец завършиха наравно 2:2 в интригуващ мач от първата шестица на родновото първенство. На стадион "Витоша" шампионите сбъркаха в борбата за титлата и сдадоха първото място в класирането.

Всичко по-интересно се случи през втората част, когато паднаха всички попадения. Спас Делев откри в 46-ата минута, а Педриньо изравни в 58-ата. Скоро след това Кирил Десподов отново даде преднина на "орлите", но пет минути преди края на мача пък Ивайло Чочев отново изравни.

По този начин се очертава инфарктна развръзка на шампионата. Както в битката за титлата, така и за разпределението на европейските места.

Към момента ЦСКА - София остава на върха на класирането с точка аванс пред Лудогорец. "Червените" са с 80, а "зелените" със 79. В битката за третата позиция, която дава право на участие в Европа. ЦСКА 1948 има 62 точки, а Левски е с една по-малко.

В оставащите два кръга на надпреварата ЦСКА - София има домакинство на ЦСКА 1948 и мач с Левски. Лудогорец пък имат сблъсък със "сините" и мач с Черно море. Последният мач на днешните домакини пък е срещу Локомотив (Пловдив).