• 29 Апр 2026 |
  •  USD / BGN 1.6636
  •  GBP / BGN 2.2450
  •  CHF / BGN 2.1046
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Жени Начева: Вече имаме над 25 000 записани за ваксинация в новия електронен регистър

Жени Начева: Вече имаме над 25 000 записани за ваксинация в новия електронен регистър

/КРОСС/ Електронният регистър за записване за ваксина вече работи. Той беше пуснат малко след 17 часа вчера. Заради огромния наплив още в първите минути обаче се стигна до технически сривове на системата.

„Имаме над 25 000 записани за ваксинация в различните ваксинационните центрове. Не е задължително да избирате център във вашето населено място. Особено висок е интересът за София в големите болници. Първите дати и в Стара Загора са запълнени", обясни координаторът на системата.

След въвеждане на личните ни данни, изборът на ваксина и запазване на час и дата за ваксинация, всеки потребител получава известие чрез СМС. 24 часа преди запазения час отново се изпраща напомняне, след което можете да откажете посещението и да си насрочите ново. За първия час в системата има над 7000 записвания. Запазването на час за ваксина отнема между 2 и 5 минути.

„Идеята на тази система е да планираме както нашето време, така и доставките на ваксините по местата. Преценката за това какъв вид ваксина да бъде поставена преди всичко трябва да е медицинска. Лекарят дава преценка след прегледа, който се прави", поясни зам.-министърът на здравеопазването Жени Начева.

Ако в центъра за ваксинация липсва препаратът, който сме предпочели, тогава имаме възможност да изберем друг или да сменим часа си за имунизация.

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай

Анонимен

Поредното баламосване на гражданите. Едно е да се запишеш и съвсем друго е да можеш да се ваксинираш с ваксината, която предпочиташ и която се използва по света от свободните хора. Не по принуда защото ще има ограничения от различен характер. Животът трябва да си е твой, а не на политиците.

06.03.2021 08:26:45

  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2026 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.