• 22 Дек 2025 |
  •  USD / BGN 1.6699
  •  GBP / BGN 2.2327
  •  CHF / BGN 2.0990
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Срив на световните борси заради наложените мита от Тръмп. Какви ще бъдат последствията за българската индустрия

Срив на световните борси заради наложените мита от Тръмп. Какви ще бъдат последствията за българската индустрия

/КРОСС/ Има реална опасност българският пазар да бъде „наводнен" с китайски стоки заради митата на САЩ. Това заяви в NOVA „Здравей, България" председателят на общото събрание на АИКБ Васил Велев. По думите му много предприятия у нас вече усещат тежестта на мерките и са съкратили свои работници.

Велев е категоричен, че трябват адекватни действия, защото „картината никак не е радостна". Не очакваме обаче такива да се приемат от настоящата Европейска комисия, затова трябва да се поиска оставката на нейното ръководство, посочи експертът.

Според него при моментната картина действията на американския президент Доналд Тръмп са напълно обосновани. Американската индустрия също върви надолу. Нейният дял се сви, подчерта председателят на общото събрание на АИКБ. Той показа данни, според които производствата на САЩ и ЕС взети заедно са колкото това на Китай. Санкциите към Русия вредят на Европейския съюз. Той се самоубива с тях, смята Велев.

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.