• 23 Яну 2026 |
  •  USD / BGN 1.6636
  •  GBP / BGN 2.2450
  •  CHF / BGN 2.1046
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Кристиан Вигенин: БСП е против икономическите санкции. Те нямат ефект

Кристиан Вигенин: БСП е против икономическите санкции. Те нямат ефект

/КРОСС/ „В тази ситуация трябва да проявим максимална сдържаност, да се внимава какво се говори, защото трябва да дадем спокойствие на българските граждани." Това заяви заместник-председателят на Народното събрание и заместник-председател на БСП Кристиан Вигенин в ефира на БНТ и припомни, че в петък бе приет първият бюджет на тази коалиция, което ще даде стабилност както на управлението, така и на държавата и на гражданите. Той обяви, че в ситуация, в която на малко повече от 200 километра от България се води война, да се иска оставката на министъра на отбраната,  е  неадекватно. 

Според Вигенин в този момент, на налагане на санкции и контрасанкции,  правителството трябва да наблегне на това да не се засегнат българските граждани и да не бъдат намалени ефектите на България. „В момента последното, от което имаме нужда е някакво противоречие и противодействие между институциите. Това изисква един много внимателен и умерен подход от страна и на правителството и премиера, и на президента. Разнобой в момента, който има опит да се вкара между институциите, е най-лошото, което може да направим в момента за България", категоричен бе зам.-председателят на Народното събрание. 

Той призова за спиране на хвърлянето на обвинения и квалификации и стремеж към спокойствие, внимателен подход и подготовка на България за възможните кризи, които предстоят.

„Това е военна операция на територията на суверенна държава и това е шокиращо за много от нас. Парламентарната група постъпи правилно като подкрепи оценката, че трябва да бъде осъден този начин на действие в съвременния свят", допълни социалистът.

Кристиан Вигенин обясни, че в момента България трябва да се концентрира върху две неща - подготовка на страната за евентуалните кризи, които предстоят и да видим с какво можем да помогнем на населението в Украйна.

По думите му въпросът за санкциите срещу Русия е доста по-сложен, отколкото изглежда: „Не просто защото това си ни е позиция от много отдавна. Много ни критикуваха и 2014 г., когато се обявихме против санкциите, но по-късно се потвърди, че те нямат никакъв ефект. Тези санкции през 2014 г. върнаха ли Крим на Украйна? Решиха ли въпроса с регионите на Донецк и Луганск? Промениха ли по някакъв начин на руската позиция? Ако санкциите тогава доведоха до сегашната ескалирала ситуация, по какъв начин ще решат проблема сега?", попита Вигенин в студиото на "Денят започва".

„Имам чувството, че икономическите санкции, които бяха приети, са израз на безпомощността на демократичния свят", заяви социалистът като допълни: „Те са по-скоро политически сигнал, няма да имат ефект по действията на Руската федерация, но в същото време ще засегнат преди всичко обикновените граждани както в Русия, така и в нашите страни."

Кристиан Вигенин смята едностранното налагане на санкции от страна на България като нелогичен ход. „Според мен това беше прибързан ход. Ние държим да се подхожда разумно и да се действа така, че да се постигне резултат", уточни той.

 

 

 

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай

Анонимен

Може да помогне на Украйна като се запише в нейния чуждестранен легион, защото икономически е почти невъзможно.

27.02.2022 11:41:28

Анонимен

Жалки русороби са всички от БСП, но това е разбираемо, през цялата си история тази клика е била оръжие в ръцете на руския империализъм. На времето Димитър Благоев им го е казал в прав текст…Винаги са били воденичен камък в развитието на България.

27.02.2022 11:16:43

  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2026 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.