• 30 Авг 2026 |
  •  USD / BGN 1.1567
  •  GBP / BGN 0.8545
  •  CHF / BGN 0.9390
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Община Струмяни: Осигурена е достатъчно бутилирана и питейна вода за жителите, доброволците и екипите на терен

Община Струмяни: Осигурена е достатъчно бутилирана и питейна вода за жителите, доброволците и екипите на терен

/КРОСС/ Осигурени са необходимите количества бутилирана и питейна вода за жители, доброволците и екипите, ангажирани с дейностите на терен след бедствието в Струмяни, съобщиха от общината във Фейсбук.

Те благодарят за изключително бързата реакция на държавните институции, БЧК, организациите, бизнеса, дарителите, гражданите и много популярни лица, през този уикенд.

"На разположение са 9 тона питейна вода от Държавния резерв, както и бутилирана вода от Българския Червен кръст в разфасовки от 2 литра, които получаваме постоянно и без спиране, през целия период. Благодарение на многобройни дарители е осигурена и необходимата за доброволците вода в разфасовки от 0,5 литра, удобни за работа на терен. От дарители и община Струмяни е предоставена и храна за доброволците", допълват от общината.

В следващите дни се очакват допълнителни големи доставки на питейна вода, осигурени от държавата и Българския Червен кръст.

СНИМКИ: ФЕЙСБУК СТРАНИЦА НА ОБЩИНА СТРУМЯНИ

Днес и през всеки следващ ден на терен ще има служители на Национален парк „Пирин", военни, пожарна служба, както и подкрепа от екипи и доброволци от цялата Благоевградска област.

"За жителите на общината това са трудни дни. Затова благодарим на всеки човек, институция и организация, които помогнаха и продължават да помагат - с труд, техника, вода, храна, дарения или просто с човешка съпричастност.

Струмяни не е само в трудността. Струмяни е и в огромната вълна от солидарност и доброта, която виждаме всеки ден", пишат още от Община Струмяни.

 

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
Екипът на cross.bg ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията на Агенция КРОСС не носи отговорност за мненията, качени в cross.bg от потребителите.
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2026 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.