-
19 Апр 2026 |
USD / BGN 1.6636
GBP / BGN 2.2450
CHF / BGN 2.1046- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C 
Рила и Пирин най опасни за посетителите си
23 Януари 2016 | 10:42
/КРОСС/Десет са най-смъртоностните снежни капана, които дебнат скиори, сноубордисти и обикновени туристи в нашите планини, изчислил е в. "Телеграф".
Рила и Пирин са най-опасни за посетителите си.
По четири инцидента от падания и подхлъзвания на година се случват по трасето към Боянския водопад. Много неподготвени и зле екипирани хора се осмеляват да посетят популярната дестинация Седемте рилски езера, но не се замислят, че лифтът ги качва във високата част от планината.
Планинарите трябва да бъдат внимателни в района на Мусала. Голяма е опасността и в улеите на връх Тодорка.
Синоптиците предупреждават за бури и ветрове тези дни около връх Ботев в т.нар Южен и Северен Джендем. В резервата "Бистришко бранище" преди време бушуваше пожар и там има много паднали дървета и преминаването е много трудно, дори невъзможно, казват спасители.
"Телеграф" предупреждава, че през февруари, заедно с т.нар. Вълча луна, идва кучешки студ.