• 29 Дек 2025 |
  •  USD / BGN 1.6595
  •  GBP / BGN 2.2406
  •  CHF / BGN 2.1060
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Позиция на президента Румен Радев

Позиция на президента Румен Радев

/КРОСС/ Позиция на президента Румен Радев

 

Масовият протест принадлежи на всички граждани. На площадите днес не са нито контрабандистите, нито мафията, а българският народ, който е единственият суверен по силата на Конституцията и е твърдо решен да си върне държавата.

Призовавам всички на площада днес да не се поддават на провокации. Отговорността за предотвратяването на инциденти, за живота и здравето на протестиращите и на редовите униформени служители носи ръководството на МВР.

Нека всички участници в събитието – граждани, полицаи и жандармеристи – не забравят, че сме българи. Че призванието на униформените е да бдят над сигурността на гражданите. Че насилието между власт и граждани няма място в онова бъдеще, за което всички почтени хора се борим и ще постигнем.

Моралната ни победа като общество ще е в това да съхраним гражданския мир, въпреки обидите, провокациите и демонстративното погазване на демократичните принципи от загубилата всякакво доверие власт.

Промяната е неизбежна. Всяко упорство на управляващите само задълбочава кризата.

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай

Анонимен

Промяна може да се постигне само на избори.

10.09.2020 18:35:15

Анонимен

Радев да си ходи. Той смята,че е президент на протестиращите. А кой президент на хората,които са на работа и имат ангажимент.Кой.Останахме без президент.Радев се е заел да вкара БСП през задната врата във властта.Не,няма да стане.Казваме ние,които не сме на площада.

10.09.2020 17:44:55

До долния анонимник

Даже и герберастите ти се смеят....

10.09.2020 16:20:18

Анонимен

Точно обратното - протестите са рганизирани от сивата икономика, която в период на епидемична ситуация и контрол се задъхва и агонизира. Да не говорим и че почнаха да я изсветляват в чакалнята на еврозоната. Е, кой е мафията, Радев? Отговор: всички, вероятно на чело? с теб? На времето дори Росенчо проучваше въпроса за военен преврат и положение, но се натъкна на старите военни разчети за Черноморието.... и сега на ББ се пада, да ти прави преврата с КК, дето недоказано търгуваше с българко гпражданство? Гаврата с нас, като мислещи хора, продължава. Малоумници!!!

10.09.2020 12:25:57

Анонимен

Много хубаво казано.

10.09.2020 11:03:41

  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.