-
11 Май 2026 |
USD / BGN 1.1765
GBP / BGN 0.8649
CHF / BGN 0.9163- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C 
НСИ стартира нова е-услуга
04 Януари 2012 | 11:02
/КРОСС/ От 3 януари 2012 година традиционната анкета на Националния статистически институт за Бизнес наблюденията в промишлеността, строителството, търговията на дребно и услугите се провежда и по интернет.
Анкетирането онлайн е още една стъпка в облекчаването на бизнеса при подаване на статистически данни. По този начин се спестява време, както за попълването на анкетната карта, така и за обработката на резултатите. Минимизира се възможността от грешки при писане на ръка, дава се възможност за използване на съвременните технологии.
Онлайн-изследването ще се провежда от Call center-a на НСИ във Варна, който беше създаден преди Преброяване 2011. Сега той се разраства до Анкетьорски център, имащ възможност да извършва, както интервюта чрез интернет (CAWI), така и интервюта провеждани по телефона с помощта на компютър (CATI)
До 19 часа на 10 януари фирмите ще имат възможност да попълнят анкетните карти по интернет. След това ще стартират телефонни интервюта за неотговорили и за изчистване на грешки при попълването на анкетната карта. Анкетирането приключва на 16 януари. Данните ще бъдат обявени на 27 януари.