• 19 Юни 2025 |
  •  USD / BGN 1.7040
  •  GBP / BGN 2.2899
  •  CHF / BGN 2.0831
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Възможно ли е санкциите върху Русия да сложат край на войната в Украйна

Възможно ли е санкциите върху Русия да сложат край на войната в Украйна
Анализ на Елена Поптодорова и Йордан Божилов

/КРОСС/ Европа и САЩ имат различна оценка за това как трябва да бъде приключена войната в Украйна. Нито Русия, нито Украйна има предимство на бойното поле, а разделянето на позициите на Стария континент и Щатите е сигнал за Владимир Путин, че дълго време може да води тази война и да принуди Украйна да приеме неговите искания. Това каза експертът по сигурност и бивш зам.-министър на отбраната Йордан Божилов в ефира на „Твоят ден" по NOVA NEWS.

Той не смята, че само със санкции Русия не може да бъде притисната. По негови думи трябва да се работи в посока Путин да бъде убеден, че с военните средства не може да постигне целите си."Оттам ще се тръгне и към преговори", подчерта още експертът.

Божилов каза още, че по официални данни на ООН 13 000 души са загинали при бомбардировките в Украйна от началото на военните действия в страната, а 30 000 са със сериозни наранявания. Ударите са насочени към болници, жилищни сгради, училища, допълни още той.

Дипломатът Елена Поптодорова смята, че Доналд Тръмп е в трудна ситуация и затова той ту обещава санкции, ту ги оттегля, ту ги отлага.

„До този момент обаче не сме чули какви биха били конкретните стъпки, ако не се стигне до примирие. Санкциите би трябвало да бъдат основно върху петролната индустрия. Ако обяви такива, това означава да антагонизира държавите, в които Русия изнася - Индия и Китай, а Тръмп се опитва да регулира отношенията си с тях. Ако облекчи санкциите, ще антагонизира европейците. Ако реши да наложи много драстични мита, това ще се отрази на вътрешното състояние на страната", каза още тя.

Поптодорова смята, че колкото и примамливи да са призивите за мир само по пътя на дипломацията, те няма да бъдат възможни, докато Русия не бъде принудена с военно надмощие да се върне в границите си.

Божилов подчерта, че Европа е оценила войната в Украйна и като заплаха за континента. Той посочи, че всяко отслабване на евроатлантическото единство окрилява Путин и го кара да мисли, че може да победи не само Украйна, но и Европа.

 

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай

Анонимен

Щом крадлата на крем за подмладяване е започнала да прави анализи за слагане на край на войната чрез увеличаване на санкциите срещу Русия, считайте,че Русия ВЕЧЕ е победила.НАЛИ победата над Русия щеше да бъде САМО бойното поле? ЕВРОкалтаците са затънали до шия в тъпотията си и НЕ знаят как да се спасят, но искат и ние да отидем на оня свят заедно с тях

30.05.2025 03:20:39

Анонимен

Укрофашистите са терористи! Украинските нацисти заплашват Владимир Медински и семейството му с терор. Известният руски телевизионен водещ Владимир Соловьов съобщи, че ръководителят на руската делегация на преговорите с Украйна, Владимир Медински , и членове на семейството му получават заплахи от известно време. - През последните няколко дни семейството на Владимир Ростиславович, както самото семейство, така и роднини, както възрастни членове на семейството, така и деца, получават заплахи с много специфично съдържание, в които се казва, че знаем къде са вашите деца и имаме много пълни с взрив тротинетки, намеквайки за поредица от терористични атаки, извършени точно по този начин, - каза Соловьов. Според него, по този начин украинските нацисти отварят нова страница в световната дипломатическа практика.

29.05.2025 14:00:30

Анонимен

Глупак до глупачка, идиот до идиотка. Кой от кой, по-най.

29.05.2025 13:18:30

Анонимен

Педераст и тъпа мухлясала кучка. Всичко което говорят и се надяват да се случи е свързано с негативи за всички нас. Това може би би било приемливо, ако хунтата в Киев не беше дошла с преврат, не беше инспирирана от щатите и нямаше за цел да защитава интересите на щатите , а не принципи. Колкото и да страдат мухлясалите, Русия вече спечели войната с НАТО на територията на Украйна. Още известно време ще се правят на умни, принципни, решителни и непреклонни. След това ще си подвият опашките, ще си седнат на такованите задници, ще си оближат раните и ща започнат нова песен. Щатите повече пари няма да дадат. И оръжия няма да дадат понеже вече не им останаха бракувани, а съвременните не се знае кога ще им потрябват и колко, имайки предвид преимуществата на съвременните руски оръжия. ЕС не може да нпарви абсолютно нищо. Зироу. Дори да продължат да се правят наястреби, на тъпите мисирки ще им трябват и то под формата на кредити ориентировъчно 450 млрд. Евро, а те няма откъде да ги вземат. Ако нещо не съм объркал логиката или цифрите, клептоманката и мухлясалия министър да го духат. Ако нещо съм сгрешил- ще помоля за извинение.

29.05.2025 12:38:18


БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.