-
26 Юли 2025 | 03:15:01
USD / BGN 1.6682
GBP / BGN 2.2442
CHF / BGN 2.0934
- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C
Русенският университет участва в Европейската седмица на общественото здраве

08 Май 2025 | 21:37

/КРОСС/ На 12.05.2025 г. (понеделник), от 12 ч. в двора на Русенския университет, заедно със студентите от специалност „Предучилищна и начална училищна педагогика" ще се проведе събитие в Европейската седмица на Общественото здраве на тема: "Сюжетни спортни игри и скаутство в Русенския университет". Ще участват и представители на скаутски клуб „Пещерен мечок" при СТД „Академик" на Русенския университет.
На събитието студенти от специалност „Предучилищна и начална училищна педагогика" в Русенския университет ще представят свои разработени сюжетни игри, базирани на истории, за деца и ученици на възраст 3 -10 години.
Ще има демонстрация на приложни дейности и скаутски игри от скаутския клуб „Пещерен мечок".
Събитие HW62 - „Сюжетни спортни игри, базирани на истории, и скаутство в Русенския университет" се организира във висшето училище, по инициатива на Професионален клуб „ФИТНЕС! ЗДРАВЕ! ТОНУС", с активното участие на УСК „АКАДЕМИК", СТД „АКАДЕМИК", Катедри: „Физическо възпитание и спорт", „Педагогика", „Транспортен факултет", „Факултет по природни науки и образование", Скаутски клуб „Пещерен мечок" и Българска асоциация за обществено здраве.
Линк към събитието: https://eupha.org/euphw_page.php?p=HW62
-
ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
25 Юли 2025 | 21:02
Позиция на вицепремиера Караджов във връзка с вчерашния скандал между пътничка и представител на наземния оператор “Голдеър Хендлинг България”25 Юли 2025 | 20:46
Допълнение към прессъобщение за временни промени в движението на влаковете по направлението Кулата – ПетричПОЛИТИКА