-
02 Яну 2026 |
USD / BGN 1.6636
GBP / BGN 2.2450
CHF / BGN 2.1046- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C 
Ути Бъчваров дава кулинарни уроци на малчугани
03 Юни 2011 | 08:25
София /КРОСС/ Ути Бъчваров ще дава кулинарни уроци на деца този уикенд. Приготвянето на специалитети е само малка част от програмата на двудневния „Детски панаир", с който се отбелязва Световният ден на детото - 1 юни. Събитието, което се организара от Инициативна група „Изкуство за малките" към НДФ „13 века България", ще се състои на 4 и 5 юни в градинката пред Народния театър „Иван Вазов". Проектът е финансиран от фондация "Америка за България" и е подкрепен от Национална художествена галерия, Национална галерия за чуждестранно изкуство, Софийска градска галерия, Природонаучен музей, Столичен куклен театър, Френски културен институт и др., съобщават организаторите.
В рамките на двата дни малчуганите ще могат да се включат абсолютно безплатно в многобройните забавни културно-образователни инициативи. Различни ателиета за изкуство, култура, история, музика и много други ще предоставят възможност на децата да развихрят своето въображение и възможностите си. Сред по-интересните занимания ще бъдат създаването на фигури от хартия (оригами), рисунки на асфалт, брейк танци, мода, фокуси, театрални постановки и стенопис.
„Решихме да направим този „Детски панаир", за да успеят колкото се може повече деца да се докоснат до света на творчеството, културата, образованието и естествено забавата. Искрено благодарим на хората и институциите, които се включиха в това прекрасно начинание. Благодарим и на нашия спонсор - фондация „Америка за България", благодарение на които това събитие е възможно да се случи", заяви организаторът на събитието Станка Желева.
/АС/
ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР