• 07 Май 2026 |
  •  USD / BGN 1.1686
  •  GBP / BGN 0.8634
  •  CHF / BGN 0.9165
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

ФСБ е задържала група, планираща атентати в Москва по време на майските празници

ФСБ е задържала група, планираща атентати в Москва по време на майските празници

/КРОСС/ Федералната служба за сигурност на Русия е задържала група граждани на страни от Централна Азия, които са планирали серия атентати по време на празниците през май в Москва и областта, предаде РИА Новости.

Извършването на атентатите е било възложено от лидерите на международни терористични организации от Сирия и Турция, се казва в съобщението.

От ФСБ съобщават още, че от задържаните е иззето голямо количество оръжия, експлозиви и други предмети, използвани при терористична дейност. Задържаните правят самопризнания. Самоличността им засега не се оповестява.

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
Екипът на cross.bg ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията на Агенция КРОСС не носи отговорност за мненията, качени в cross.bg от потребителите.
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2026 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.