-
31 Март 2026 |
USD / BGN 1.6636
GBP / BGN 2.2450
CHF / BGN 2.1046- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C 
Москва реагира на шпионския скандал у нас
13 Септември 2019 | 10:55
/КРОСС/ Говорителката на руското външно министерство Мария Захарова коментира съвсем кратко обвиненията в шпионаж срещу председателя на движение "Русофили" Николай Малинов.
В позицията, изчетена от Захарова, се посочва, че официална Москва е обезпокоена от обвиненията срещу Малинов.
Дейността на "Русофили", както знаем, е била насочена само и единствено към развитие на двустранното сътрудничество и укрепване на приятелските връзки между народите на Русия и България, гласи второто изречение от позицията.
Разчитаме, че българското правителство ще се въздържи от стъпки, които биха могли да поставят под въпрос настоящата положителна динамика в двустранните отношения, и ще бъде продължена съвместната работа за реализиране на постигнатите в последно време договорености, включително в хуманитарната и културната сфера, за опазване на обединяващото ни историческо наследство, каза в заключение Захарова.