-
08 Дек 2025 |
USD / BGN 1.6795
GBP / BGN 2.2411
CHF / BGN 2.0885- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C 
Компании за зареждане на електромобили с нова сделка, която променя нещата
20 Октомври 2025 | 21:28
/КРОСС/ Докато много обществени станции за зареждане на електромобили могат директно да приемат карти, други изискват използването на приложение, за да намерят и използват своите зарядни устройства. С множество различни компании за зареждане, шофьорите може да имат няколко приложения за зареждане, които задръстват пространството на телефона им.
SWTCH Energy и FLO, две големи компании за станции за зареждане на електромобили, наскоро направиха стъпка към опростяване на процеса на зареждане за своите потребители. Вместо да превключват между приложения, споразумението им позволява „шофьорите да зареждат и в двете мрежи само с едно приложение, премахвайки необходимостта от жонглиране с множество акаунти или методи на плащане".
Намирането на станция за зареждане, настройването на приложение и чакането за зареждане може бързо да се превърне в досадно неудобство. Зареждането трябва да е бързо и лесно - в противен случай това може да разубеди шофьорите да направят следващата си кола електрическа.
Бързите зарядни устройства могат да заредят електромобилите само за 30 минути и за много по-малко пари, отколкото зареждането на автомобил с бензинов двигател. Според Министерството на енергетиката на САЩ, шофьорите, които преминават към електромобил, могат да спестят „до 2200 долара годишно за изцяло електрическо превозно средство и 1500 долара за хибридно електрическо превозно средство".
Шофирането на електромобил не е просто добро за портфейла ви - то е чудесно и за планетата. Докато автомобилите, задвижвани с бензин, отделят няколко тона замърсяване от ауспуха, което затопля планетата, всяка година, електромобилите не отделят никакви замърсявания, което ги прави значително по-устойчива алтернатива.
Въпреки че зареждането и производството могат да отделят замърсяване, електромобилите могат да изплатят въглеродния си дълг в рамките на година или две, докато автомобилите, задвижвани с бензин, никога не го правят.
Картър Ли, главен изпълнителен директор на SWTCH, е развълнуван да направи зареждането по-достъпно за шофьорите - „Потребителите на SWTCH вече имат достъп до повече от 70 000 зарядни устройства в цяла Северна Америка. Създаваме безпроблемната, интегрирана екосистема за зареждане, която шофьорите заслужават" - каза Ли.
Източник: auto-press.net