• 03 Яну 2026 |
  •  USD / BGN 1.6636
  •  GBP / BGN 2.2450
  •  CHF / BGN 2.1046
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Брекзит е като разходка в парка на фона на независимостта на Каталуния

Брекзит е като разходка в парка на фона на независимостта на Каталуния

/КРОСС/ „Независимостта на Каталуния е най-лошият кошмар за Брюксел". Това заяви бившият лидер на Партията за независимост на Великобритания Найджъл Фараж, цитиран от Daily Express. По думите му, на фона на каталунската криза „Брекзит изглежда като разходка в парка".

Вчера каталунските депутати подкрепиха отделянето от Мадрид. Вследствие на това, испанските власти дадоха старт на процедурите за налагане на пряко управление.

Председателят на Европейската комисия Жан-Клод Юнкер призна, че кризата представлява заплаха пред съществуването на блока и заяви, че ЕС не се нуждае от повече разцепления.

Фараж обаче заяви, че ЕС е частично отговорен за кризата заради подкрепата си към правителството в Мадрид. Бившият лидер на ЮКИП заяви: „Това е най-лошият кошмар за Юнкер. ЕС подкрепи испанската наглост и с това обърна каталунците срещу себе си. Това кара Брекзит да изглежда като разходка в парка."

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2026 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.