• 26 Фев 2026 |
  •  USD / BGN 1.6636
  •  GBP / BGN 2.2450
  •  CHF / BGN 2.1046
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Млада жена загина при пожар в Първомай - близките се съмняват, че палежът е умишлен

Млада жена загина при пожар в Първомай - близките се съмняват, че палежът е умишлен

/КРОСС/ Млада жена загина след пожар в първомайския квартал „Дебър". Близките се съмняват, че тя е била залята с бензин и запалена от мъжа, с който е живяла на семейни начала. Инцидентът е станал на 19 февруари, а по случая е образувано досъдебно производство.

По данни от пожарната инцидентът е станал при опит на мъжа, с който 27-годишната Добромира е живеела, да запали печка на твърдо гориво с туба с бензин. Течността обаче внезапно се възпламенила и той хвърлил тубата в банята, където в този момент се намирала жената. Тя получила тежки изгаряния и била настанена в пловдивска болница, където по-късно починала.

Асен Асенов - зет на пострадалата жена: "Този човек я запали, според нас, умишлено... и е на свобода още. Искаме просто справедливост. Ние разполагаме с видеоклип. Тя се е борила за живота си в банята... Той казва, че не я е видял в банята."

Ради Иванов - баща на пострадалата жена: " Аз като влезнах там в двора, видях дъщерята и аз я попитах какво стана, какво стана, тя ми каза само това: „Нищо не разбрах, нищо не разбрах.". И линейката дойде, аз я качих и последните ѝ думи бяха: „Гледайте ми децата."

Близките твърдят, че жената и двете ѝ деца са били системно тормозени от мъжа.

Ради Иванов - баща на пострадалата жена: "Той я тормозеше постоянно. Не можех насила да я задържа, днеска я гонеше, идваше бита, на другия ден пак се прибираше, той я използваше за заеми, за пари."

Асен Асенов - зет на пострадалата жена: "Преди два месеца, преди Коледа, отивах там. Искаше да я бие с кол. Децата тормозеше. Искахме да подадем жалба, искахме да го разкараме оттук, но тя каза: „Ако ме обичате, няма да се месите!"

Добромира е работела по младежка програма към Бюрото по труда в общината.

Стефан Геновски - кметски наместник на кв. „Дебър": "Никога не сме я виждали в такова състояние, което споделят близките. Не се е оплаквала да има семейни проблеми или някакъв такъв тип. Не е споделяла, тя беше затворен човек, добродушен, не споделяше почти нищо."

От Районната прокуратура в Пловдив заявиха, че събраните до момента доказателства не показват умишлени действия, а неправилно боравене със силно запалима течност при опит за запалване на стара печка на дърва. При тях не са постъпвали и сигнали за домашно насилие над 27-годишната жена.

 

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2026 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.