•  GBP / BGN 2.2865
  •  CHF / BGN 2.0041
  • Времето:  София 13°C

Ювентус обърна Наполи в спектакъл с 4:3

/КРОСС/ Ювентус победи Наполи с 4:3 във великолепен спектакъл във втория кръг на Серия А. Това бе ранен сблъсък между шампиона и вицешмапиона от последните два сезона.

В двубоя имаше абсолютно всичко, което може да се иска от футбола. Защитникът на домакините Данило откри резултата в 16-ата минута. Това бе второто му докосването до топката, при това едва 20 секунди след като влезе в игра. Той смени Де Челие, който се контузи. Само 180 секунди по-късно Гонсало Игуаин излъга Кулибали и вкара за 2:0. До края на полувремето Кедира удари греда.

Карло Анчелоти промени тактиката на Наполи на 4-4-2 на почивката и това даде резултат. Южняците нападаха и имаха положения, но бианконерите вкараха за 3:0. Това направи Кристиано Роналдо в 62-ата минута.

Три гола за 15 минути във вратата на Ювентус

Сините обаче се върнаха в мача само за две минути. Първо Манолас вкара в 66-а минута за 3:1, като засече центриране от пряк свободен удар. После Ървинг Лосано вкара за 3:2 след пас на Мертенс. Така той спази традицията да се разписва във всеки първи мач в нов турнир. Още едно статично положение доведе до 3:3. Голът бе на Джовани Ди Лоренцо. И тримата голмайстори за Наполи бяха привлечени през лятото.

Юве стигна до победата в 92-ата минута. Тогава Калиду Кулибали си отбеляза красив автогол, отново след центриране от статично положение. Кулибали бе автор на победния гол за Наполи тук през април 2018-а.