• 19 Май 2024 |
  •  USD / BGN 1.8036
  •  GBP / BGN 2.2826
  •  CHF / BGN 1.9846
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 14°C

Panasonic разработва два модела на първите си пълнокадрови (Full-Frame) безогледални фотоапарати

Panasonic разработва два модела на първите си пълнокадрови (Full-Frame) безогледални фотоапарати

/КРОСС/ Panasonic Corporation обяви, че разработва два модела на своите първи цифрови безогледални фотоапарати с 35 mm пълнокадрова матрица, LUMIX S1R и S1. Това са първите в света*1 модели, оборудвани с функция за запис на 4K 60p/50p видео и двоен стабилизатор на образа Dual I.S. Panasonic възнамерява да ги представи на пазара в началото на 2019 г., като част от серията LUMIX S.

В продължение на 100 години, още от своето основаване, Panasonic се стреми да подкрепя реализирането на по-добър живот за своите потребители по целия свят като отговори на техните нужди. Работейки върху концепцията за създаване на нова култура в ерата на цифровата фотография, през 2008 г. Panasonic представи LUMIX G1, първият в света*2 цифров безогледален фотоапарат със сменяема оптика (DSLM). През последните десет години Panasonic продължи да заема водеща позиция в индустрията с продуктови иновации, като първия в света*3 фотоапарат, поддържащ запис на 4K видео и фотоапарати, оборудвани с двоен стабилизатор на образа Dual I.S., комбиниращ системи за стабилизиране в тялото на фотоапарата и в обектива.

През последните години, с увеличаване скоростта на обмена на данни през телекомуникационните линии и нарастване популярността на споделянето на видеа в социалните медии, все повече хора се наслаждават на комбинации от снимки и видеоклипове, разширяващи обхвата на изразяване при създаването на съдържание. За тази нова област, която излиза извън границите на традиционните снимки и видеоклипове, е необходим и нов тип фотоапарат.

На този фон Panasonic възприе концепция за развитие на изразните средства във фотографията с разработването на цифрови безогледални фотоапарати със силен акцент върху изразните възможности при заснемане, както на снимки, така и на видео. Компанията ще пусне тези фотоапарати на пазара като част от серията си LUMIX S, като се стреми да осигури „специфична стойност“ на потребителите, търсещи по-добра изразителност в изображенията си. Фотоапаратите ще бъдат изключително удобни и надеждни инструменти за фотография или видеозаснемане от професионалисти, като същевременно ще включват пълна гама от технологии на Panasonic, развивани в продължение на век в сферата на потребителската електроника и десет години в разработване на цифрови безогледални фотоапарати със сменяема оптика – цифрови технологии, като обработката на изображения или сигнали, оптична и топлинна дисперсия, и много други. Комбинацията от тях ще предостави на потребителите ново измерение във фотографията и видеозаснемането.

Най-съществените характеристики на новите фотоапарати, LUMIX S1R и S1, са следните:

1.  Изключителни възможности, висока разделителна способност и високи нива на изразителност, постигнати с новоразработен 35 mm пълнокадров заснемащ сензор и процесор за обработка на изображенията.

(Ефективни пиксели: приблизително 47M при S1R и 24M при S1)

2. За първи път в света*1 поддръжка на 4K 60p/50p видео запис при пълнокадров цифров безогледален фотоапарат със сменяема оптика.

3.  Първият в света*1 пълнокадров фотоапарат, оборудван с двоен стабилизатор на образа Dual I.S. (Image Stabilization), позволяващ снимане от ръка на тъмни или отдалечени композиции, за което преди беше необходим статив или друго подобно оборудване.

4. Два слота за XQD и SD карти памет, за първи път при Panasonic; и здрав LCD монитор, въртящ се по три оси, за лекота на използване и за поддръжка на професионална фотография и видеозаснемане.

5.  Байонет по системата L-Mount на Leica Camera, даващ възможност за използване на сменяеми обективи с L-Mount спецификации на партньорите*4 Leica Camera и Sigma. Разширени възможности, благодарение на по-големия избор от сменяеми обективи.

Panasonic също така ще разшири продуктовата си гама от обективи, съвместими със серията LUMIX S, разработвайки до 2020 г. над десет модела, включително 50 mm/F1.4 обектив с фиксирано фокусно разстояние, 24-105 mm стандартен варио обектив и 70-200 mm варио телеобектив.

За Micro Four Thirds цифровите безогледални фотоапарати със сменяема оптика от серията LUMIX G, Panasonic разработва обектива LEICA DG VARIO-SUMMILUX 10-25 mm F1.7, който за първи път в света*5 ще постига варио при максимална бленда F1.7 в целия му обхват. Освен това, системата от услуги за поддръжка на професионалните фотографи, започнала да действа в Япония през април миналата година, ще стане достъпна и в Европа, и в Съединените щати, през тази финансова година.

Цифровите безогледални фотоапарати със сменяема оптика от най-висок клас LUMIX GH5, G9 и GH5S, които Panasonic пусна на пазара последователно от 2017 г. досега, вече си спечелиха солидна репутация сред професионалистите и висококвалифицираните фотолюбители по целия свят, благодарение на високото качество на снимките и способността да улавят динамиката и красотата на живота. Този успех се дължи и на първата в света*6 поддръжка на запис на 4K 60p/50p видео и на най-бързия в света автофокус*7, постигнат с помощта на технологията DFD (Depth From Defocus). Panasonic ще продължи да предлага високо качество на клиентите си чрез уникалните функции и характеристики на компактната и високо оборудвана серия LUMIX G, като същевременно ще стъпи на професионалния пазар с представянето на серията пълнокадрови фотоапарати LUMIX S и разширяването на системата от услуги за поддръжка. По този начин Panasonic ще подкрепи създаването на нова култура във фотографията и видезаснемането.

Прототипи на описаните по-горе фотоапарати и обективи ще бъдат показани на изложението Photokina 2018.*8

Бележки:

*1. За първи път в света поддръжка на 4K 60p/50p видео запис при пълнокадров цифров безогледален фотоапарат със сменяема оптика. Относно използването на двоен стабилизатор на образа Dual I.S. (Image Stabilization), то е при цифров пълнокадров фотоапарат със сменяема оптика. Към 25 септември 2018 г., при обявяването в Германия, съгласно данни на Panasonic.

*2. При цифров фотоапарат със сменяема оптика. Към 12 септември 2008 г., съгласно данни на Panasonic.

*3. Цифровият безогледален фотоапарат със сменяема оптика GH4, заснемащ 4K видео (при цифров безогледален фотоапарат със сменяема оптика, към 7 февруари 2014 г.), и цифровият безогледален фотоапарат със сменяема оптика GX8, оборудван с Двоен стабилизатор на образа Dual I.S. (при цифров фотоапарат със сменяема оптика, към 16 юли 2015 г.), съгласно данни на Panasonic.

*4. L-Mount Alliance: стратегическо сътрудничество между Leica Camera, Panasonic и SIGMA (обявено на 25 септември 2018 г. в Германия)

*5. При сменяем обектив за цифров фотоапарат със сменяема оптика. Към 25 септември 2018 г., при обявяването в Германия, съгласно данни на Panasonic.

*6. При цифров безогледален фотоапарат със сменяема оптика. Към 4 януари 2017 г., съгласно данни на Panasonic.

*7. При цифров фотоапарат със сменяема оптика. Към 8 ноември 2017 г., съгласно данни на Panasonic.

*8. Photokina е водещо изложение за фотография, видео и обработка на изображения (ще се проведе от 26 септември до 29 септември 2018 г. в Панаирен център, Кьолн, Германия).

• Leica е регистрирана търговска марка на Leica Microsystems IR GmbH.

• SUMMILUX и L-Mount са регистрирани търговски марки на Leica Camera AG.

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2024 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.