-
10 Дек 2025 |
USD / BGN 1.6811
GBP / BGN 2.2375
CHF / BGN 2.0905- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C 
Започва Балкански форум за публично-частното партньорство
02 Декември 2013 | 09:56
/КРОСС/ Балкански форум за популяризиране на публично-частното партньорство, като антикорупционен инструмент, в рамките на който ще бъде представен любопитен анализ на пробойните в усвояването на евросредствата, започва днес в София.
Наш партньор е ОЛАФ, подчерта председателят на сдружението C.R.E.A.M. България Людмил Митакев пред БНТ и допълни: „Искаме да представим на обществеността механизма на публично-частното партньорство в усилието за борба с корупцията".
Проблемите на Балканите са едни и същи. Най-големият от тях е липсата на прозрачност, най-вече при възлагането на поръчки, което блокира много от възможните инвестиции. Съществуващият от 2004 г. в ЕС механизъм на обществените поръчки, т.нар. Състезателен диалог, може да бъде използван от държавните институции в случаите, когато има потребности в инфраструктурата, но няма достатъчно средства, технологии и познания от страна на финансовите, технически и правни служби, посочи инициаторът и съосновател на C.R.E.A.M. Европа Зоран Йелич.