•  USD / BGN 1.8315
  •  GBP / BGN 2.2841
  •  CHF / BGN 2.0155
  • Времето:  София 14°C

Мирела Демирева с пето място в последния за годината турнир от Диамантената лига

/КРОСС/ Мирела Демирева завърши на пето място в скока на височина във финала на Диамантената лига по лека атлетика в Брюксел. Българката започна отлично състезанието и като преодоля от първи опит 185, 189 и 193 сантиметра, но 195 се оказаха непосилни за нея в студеното и дъждовно време в Белгия.

Това беше и последното състезание на Демирева преди Световното първенство в Доха (Катар) по-късно този месец. Преди броени дни българката спечели балканската титла на първенството в Правец с 191 сантиметра.

Победата и диамантеният трофей отидоха при световната шампионка в зала и на открито Мария Ласицкене с постижение от 199 сантиметра. Втората от планетарния форум в Лондон преди две години Юлия Левченко (Украйна) завърши втора с 197 сантиметра.

Преди българката се наредиха още олимпийската и световна шампионка в седмобоя Нафисату Тиам (Белгия) с 195 сантиметра и носителката на световна титла в зала Камила Личвинко (Полша), която също преодоля 195 сантиметра.