-
18 Юли 2025 | 07:13:52
USD / BGN 1.6891
GBP / BGN 2.2626
CHF / BGN 2.0979
- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C
Борисов и Камерън обсъдиха енергийните проекти

18 Декември 2014 | 19:38

/КРОСС/ В Европейската народна партия (ЕНП) внимателно разгледаха картите с газовите коридори и това, което им обясних - и за газовия хъб, но и за възобновяването на вариантите, ако минава действително газопроводът през Турция, да се възобнови трасето „Набуко-Запад", което е абсолютно възможно. Това заяви министър-председателят Бойко Борисов след проведената среща в Брюксел с премиера на Обединеното кралство Дейвид Камерън.
Борисов отбеляза, че в рамките на разговора, по покана на г-н Камерън, са били обсъдени подробно енергийните проекти. „Всички много сериозно гледат на проблема в България, на това, че сме поставени в неизгодна ситуация. От една страна енергийна зависимост - най-скъпа цена на газа, в същото време арбитражи за стотици милиони", посочи премиерът. Той допълни, че година и половина е „проспано време" за уточняване на детайлите по проекта „Южен поток", които е можело отдавна да бъдат решени, ако правителството на ГЕРБ не е било свалено.
„По време на срещата с министър-председателя Камерън говорихме да умножим усилията си по линия на контратероризма, на газовата и енергийната независимост, инвестициите", заяви премиерът Борисов. Той сподели, че е получил поздравления от своя колега за изборната победа.
„Вниманието към България в момента е, че всички се радват, за което благодаря и на коалиционните партньори, за това, че страната ни има стабилно правителство. "Важно е всички да се мобилизираме и да се опитаме да си спасим еврофондовете и държавата и да си възобновим системите", допълни министър-председателят.
-
ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
17 Юли 2025 | 20:48
Временно се спира движението на метровлакове между станция „Сливница“ и станция „Обеля“17 Юли 2025 | 19:33
Утре се пуска движението в тунелите „Правешки ханове“ и „Топли дол“ на АМ „Хемус“17 Юли 2025 | 18:32
Министър Дилов връчи националното знаме на българския отбор, който ще представи страната ни във 2-рото издание на Международната олимпиада по изкуствен интелектПОЛИТИКА