•  GBP / BGN 2.2873
  •  CHF / BGN 2.0027
  • Времето:  София 12°C

Денислава Глушкова записа втора победа на Australian Open при девойките

/КРОСС/ Българската тенисистка Денислава Глушкова записа втора поредна победа в основната схема на Australian Open при девойките, след като надигра с 6:3, 6:2 Амели Шмейкалова от Чехия.

Мачът започна трудно и за двете тенисистки, които трябваше да отразяват точки за пробив още в откриващите геймове. За щастие първият брейк беше на сметката на българката, която спечели подаването на съперничката си в петия гейм, за да поведе с 3:2. В деветия гейм Глушкова реализира и втори пробив, който сложи точка на първия сет след 6:3.

Втория започна с ранен пробив в полза на българската тенисистка, която набързо поведе с 3:0. При 5:1 тя получи право да сервира за мача, но допусна връщане на единия от пробивите. Още в следващия гейм обаче Денислава реализира нов брейк, който сложи точка на спора след час и 56 минути игра.

Успехът гарантира на Глушкова място във фазата на 1/8-финалите в Мелбърн при дебютното ѝ участие в турнирите от Големия шлем при девойките.

Нейната следваща съперничка в надпреварата ще бъде световната №1 при девойките Петра Марчинко от Хърватия. В срещата си от втория кръг тя елиминира Кейла Крос от Канада с 6:2, 6:2.

Междувременно, българският ни представител при младежите Динко Динев отпадна и от надпреварата на двойки, след като с неговия партньор Игнасио Бусе отстъпиха с 1:6, 1:6 на Танапат Нирундорн от Тайланд и Джейдън Уикс от Канада.