•  GBP / BGN 2.3179
  •  CHF / BGN 2.0386
  • Времето:  София 14°C

Григор Димитров се класира за осминафиналите на турнира в Шанхай

/КРОСС/ Единственият българин в тенис елита Григор Димитров постигна престижна победа със 7:6(6), 6:4 за 2 часа игра срещу световния номер 14 Карен Хачанов в третия кръг на "Мастърс"-а в Шанхай.

Гришо регистрира шестата си победа над противник от топ 20 в световната ранглиста за 2023 година, както и трета такава на твърди кортове след онези над Хуберт Хуркач и Холгер Руне.

Българинът спечели 80-минутния първи сет с тайбрек, в който трябваше да отразява сетбол, а преди това бе елиминирал и точки за пробив на съперника. При 2-0 в полза на Гришо в "дългия гейм" се наложи едночасово прекъсване заради дъжд, а организаторите определено се забавиха с активирането на подвижния покрив над централния корт.

Само един пробив свърши работа на Гришо във втория сет (и изобщо в мача), като той постигна трета победа над Хачанов в три официални мача помежду им, имайки и един успех на демонстративния турнир в Хърлингам.

Димитров вече има 33 победи през 2023 година и това е най-доброто му постижение в това отношение от 2017-а насам, когато натрупа 49, а през 2014-та имаше 50. Може би малко изненадващо на фона на този факт едва сега топ тенисистът ни записа последователни успехи на “Мастърс” турнир, след като в предишния кръг елиминира Александър Вукич.Това е 91-вото участие на Гришо в надпревари от най-високата категория на АТР и той вече има 121 спечелени мача в тях - десети по този показател сред активните тенисисти.

Следващият противник на Димитров в Шанхай ще бъде Карлос Алкарас или Даниел Еванс.