• 26 Апр 2024 |
  •  USD / BGN 1.8245
  •  GBP / BGN 2.2829
  •  CHF / BGN 1.9974
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 16°C

Владислав Горанов: Бюджет 2022 излиза на голям дефицит

Владислав Горанов: Бюджет 2022 излиза на голям дефицит

/КРОСС/ Помагам на колегите и приятелите от ГЕРБ. Занимавам се и с частни проекти.

Това разкри в предаването "Денят на живо" по NOVA NEWS бившият финансов министър Владислав Горанов, който коментира горещата тема за Бюджет 2023.

"Представените данни и факти от "Продължаваме промяната" (ПП) за бюджета не отговарят много на реалните цифри. Бюджетът на една държава се ражда в Министерството на финансите. В това съм категоричен. Базовият бюджет е внесен и е без промяна в политиките. В момента е предложено бюджетът за 2022 година да работи и през 20223 година без да има изменения. Бюджет 2022 излиза на голям дефицит. За пръв път през 2022 година нямахме и 3-годишна бюджетна прогноза", добави той.

"Идеята на ПП е да разкажат, че пари в държавата има, за да замажат ударите, които нанесоха на финансовата система на държавата през последната година. Заради тях държавата ще задлъжнява с по 10-12 млрд. в следващите поне 3 години. Това обаче не е така. Това е популистко говорене и анархично държание. Служебното правителство се уплаши от всички тези популистки изказвания и предложи удължаване на бюджета, което в момента е правилно.

Така ще се предпазим от предизборното наддаване в бюджета. Доходите на хората и пенсиите могат да се вдигнат, но когато сме си го изработили. С взимане на дългове няма как да увеличаваме пенсии и доходи. Пенсиите са ниски, не защото някой не иска да дава пари на нашите майки и бащи, а защото не успяхме за 30 години да преструктурираме нашата икономика. Стабилно правителство няма да има скоро. Мисля, че с третия мандат може да се сустави кабинет, но това не означава, че той ще е стабилен", завърши Владислав Горанов.

Нова Нюз, „Денят на живо"

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай

Анонимен

Всеки проектобюджет трябва да цели две неща: 1. Да отговаря структурно на евродирективата за структурирането на бюджета и 2. Да поддържа функционираща пазарна икономика и валутния борд. Трябва да имаме съотношение ако не по отрасли, то поне обществен/частен сектор, приблизително такова, каквото е в ЕС за да можем да прилагаме европейски политики. (Във Франция например финансовата година приключва на 01.03, което дава възможност за по-пълно отчитане сумарно на обществения и частен ресурс, като се избягва юруша в новогодишното харчене) А и както се убедихте, политиките не създават, харчат пари...

12.11.2022 07:32:28

  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2024 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.