• 27 Дек 2025 |
  •  USD / BGN 1.6595
  •  GBP / BGN 2.2406
  •  CHF / BGN 2.1060
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

В. Сидеров: Американските служби дестабилизираха Европа

В. Сидеров: Американските служби дестабилизираха Европа

/КРОСС/ Председателят на „Атака" Волен Сидеров участва в XXII генералната асамблея на Интерпарламентарната асамблея по православие (ИПАП) в австрийската столица Виена. Тема на дискусиите беше „Историческите православни общности в Европа и света".

Пред парламентаристи от 27 страни Сидеров заяви, че американските служби и Пентагонът дестабилизираха Европа и днес Старият континент е в ценностен разпад.

„Живеем във време на война срещу православието. Прогнозирал съм и горещи фази на тази война. Днес го виждаме ясно. Когато натовските самолети бомбардираха болници, жилища и църкви в бивша Югославия през 1999 г., те надписваха бомбите си с надписи „За вашето православие!" Надписите бяха нова проява на извратеното чувство за хумор от времето на Втората световна война", отбеляза Сидеров.

Всички виждаме как марионетното на Вашингтон правителство в Украйна убива православни, виждаме същото и в Близкия Изток - Ирак и Сирия. Виждаме как историческата люлка на християнството става кървава касапница и как културното наследство на първите християнски общности се унищожава от главорези, стимулирани от службите на САЩ, Израел, Саудитска Арабия и други сателити на Вашингтон, посочи Сидеров и припомни, че 12 години след американското нахлуване в Ирак, християнското население там е намаляло от 1,5 милиона на 150 хиляди души.

„С организирането на ислямски терор под форма на „борци за свобода" и „Арабски пролети", американските служби и Пентагонът дестабилизираха не само Изтока, но и Европа. Стотици хиляди нелегални емигранти нахлуха в Стария континент и довършиха дехристиянизирането на Европа, започнато от масоните по времето на Просвещението. Днес в Договора за ЕС няма позоваване на християнските ценности и на Бог, а на някакви „общочовешки", сякаш може да има човешки ценности без Бог", отбеляза Сидеров.

Упорството, с което Европа неглижира продължаващия разпад на ценностите, несъответствието между реалност и външен вид заприличва на клоунада, посочи той: „Европа днес е като пиян господин, когото улични крадци са обрали и съблекли по бельо, но той не вижда това, смята, че излъчва достолепие и настоява да влезе в изискания ресторант, където ходи обикновено, все едно, че нищо не се е случило".

Сидеров цитира статистически данни, според които най-разпространеното мъжко име в Осло е Мохамед: „Същото име е най-разпространено и сред новородените момченца в Лондон. В Париж най-много новородени момчета носят името Али, а в Берлин - Хасан".

Гей-браковете за узаконени в 13 от европейските държави. Сред тях са традиционно католически страни, като Испания, Ирландия и Португалия и нови членове на ЕС, като Естония. В други шест страни са разрешени гражданските съюзи между еднополови. Президентът на САЩ Обама бе преизбран през 2012 г. след публично изявление за узаконяването на гей-браковете. Впрочем в 37 щата на САЩ това вече е факт, припомни Сидеров.

Това предстои и в православни държави от ЕС. В Румъния вече има внесено предложение в парламента от депутат на зелените, в България има силен външен натиск това да стане, посочи той.

Тези факти не са пикантерия, а същинска заплаха за православните общности, подчерта предателят на „Атака" и припомни скандалното изказване на шведския външен министър Карл Билд, че „православието е главна заплаха за западната цивилизация".

Сидеров призова православните общности и народи в Европа и света за единство против бесовската битка срещу най-голямата православна държава в света - Русия - „битка, която богоборческият Вашингтон води само затова, че Русия има свой път на развитие и не иска да приеме наложени отвън правила".

На форума Сидеров заяви, че много от държавите са имали трагична историческа участ и са попадали под инославно робство векове наред. „Русия е останала през това време основната твърд на Православието и без нейното съществуване всички православни по света са застрашени от претопяване и буквално, от физическо унищожаване. Затова руската, евразийската кауза е кауза на нас - православните парламентаристи, и ние не трябва да я крием и завоалираме под никакви форми", категоричен е той.

„Да не се страхуваме от днешните противници на православието, да не се подлъгваме от привидната сила на богоборчески империи като САЩ и да не униваме", призова Волен Сидеров.

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай

Климент

"Свестните у нас считат за луди..."

30.06.2015 05:04:59

БЪЛГАРИН

БРАВО !!!

29.06.2015 18:09:31

  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.