• 04 Май 2024 |
  •  USD / BGN 1.8282
  •  GBP / BGN 2.2865
  •  CHF / BGN 2.0041
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 17°C

Космическият кораб "Союз МС-16" беше изстрелян от космодрума "Байконур"

Космическият кораб "Союз МС-16" беше изстрелян от космодрума "Байконур"

Космонавтите на Роскосмос Анатолий Иванишин и Иван Вагнер, както и астронавтът на НАСА Крис Касиди, отидоха на МКС

/КРОСС/ Руската ракета-носител "Союз-2.1а" с пилотирания космически кораб "Союз МС-16", беше изстрелян от космодрома "Байконур" в 11,05 ч. московско време. Стартът на изстрелването се излъчва на уебсайта на Роскосмос. Първият пилотиран старт за 2020 г. се извършва на фона на пандемията на коронавирус.
Ракетата излетя от 31-а площадка за изстрелване на космодрума. Космонавтите на Роскосмос Анатолий Иванишин и Иван Вагнер, както и астронавтът на НАСА Крис Касиди, отлетяха за Международната космическа станция (МКС).

Около девет минути след изстрелването, "Союз МС-16" трябва да се отдели от третия етап на носача. Предвижда се корабът да лети до МКС по шестчасова схема, тоест ще направи четири обиколки около Земята. Скачването на космическия кораб с МКС е насрочено за 9 април в 17:15 часа московско време. Командир на новата експедиция ще бъде Крис Касиди, за когото този полет е трети в кариерата му. Иванишин също излиза в орбита за трети път, Вагнер все още няма опит в космически полет.

Стартът беше извършен от стартовия комплекс „Восток". Преди това астронавтите излязоха в орбита от първата пускова площадка, но тя е предназначена за ракети "Союз МС-16". За изстрелванията на Союз-2.1а се нуждае от мащабна реконструкция.

Първоначално беше планирано като част от нова експедиция до Международната космическа станция през април да летят руските космонавти Николай Тихонов и Андрей Бабкин, както и американският астронавт Крис Касиди. През февруари обаче, Сергей Крикалев, изпълнителен директор на Роскосмос за космически програми с пилотиран екип, заяви, че по медицински причини руската част от екипажа на "Союз МС-16" ще бъде заменена от студентите Анатолий Иванишин и Иван Вагнер. По-късно междуведомствена комисия одобри промяната.

Новият екипаж ще прекара 196 дни на борда на Международната космическа станция. Общо са планирани над 50 научни изследвания и експерименти по време на новата експедиция. Три изследвания от общия брой ще бъдат извършени автоматично, без участието на екипажа.

 

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2024 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.