• 29 Апр 2024 |
  •  USD / BGN 1.8255
  •  GBP / BGN 2.2837
  •  CHF / BGN 2.0000
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 20°C

Управител на фирма за електрически тротинетки: Хората масово не четат инструкциите за правилна употреба

Управител на фирма за електрически тротинетки: Хората масово не четат инструкциите за правилна употреба

/КРОСС/ Ивайло Милчев - управител на фирма за електрически тротинетки и един от основните вносители за България призова хората да четат внимателно инструкциите за експлоатация на тротинетките и техните зарядни.

"Трябва да се подобри културата на хората, използващи електрически тротинетки. Всеки производител и търговец има ръководство за употреба, малко хора го четат, за да знаят как да я експлоатират. Смятат, че взимат, карат и я използват както намерят за добре. Винаги батериите трябва да се зареждат с оригиналното зарядно. Преди зареждане трябва да мине поне половин час, за да може батерията да се успокои, а след зареждане, преди каране, отново 30 минути. Зарядното трябва да се извади от контакта. Възможно е защитите за презареждане да откажат да работят", разясни Милчев пред Bulgaria ON AIR.

Той посъветва собствениците на електрически тротинетки да ги зареждат при възможност в гараж или на тераса.

"Важното е, че няма жертви и пострадали. Странно е случилото се", заяви Милчев след случая с избухнала батерия на тротинетка в апартамента на музиканта Цветан Ненялков.

"Възможно е да възникне пожар от гледна точка на това, че в една батерия има множество батерии, изградени от химични елементи. Въпросът е да се открият причините за неговото възникване", обясни той.

По думите му е странно какви огромни щети са нанесени от избухването на батерията.

"Батерията съдържа химични елементи, може да възникне пожар, от голямото налягане може да има взрив, но това не е бомба, която да избие дограмите и стените на даден апартамент. Възможно е да се предизвика инцидент при неправилно съхранение на батерията. Теоретично е възможно да се случи и по време на ползване на тротинетката. Но има някаква причина, някакъв удар, намокряне, тя не може да се самозапали без причина", категоричен е Милчев.

Той заяви, че в световен мащаб годишно се случат 10-15 възпламенявания на електрически тротинетки на фона на използването на стотици хиляди.

Той обясни, че всяка батерия на електрическа тротинетка се състои от множество малки батерии, свързани с метална решетка и има платка, която ги контролира. И това е защитата на самата батерия. Защита от презареждане имат и самите зарядни. 

"Възможно е да възникнат дефекти при производство, при експлоатация на батерията. През последните години индустрията търпи голям ръст, производителите са под голям натиск от очакванията на хората. Възможно е някъде да се допуска влошено качество при производството с увеличаването на броя на електрическите тротинетки", коментира вносителят на електрически тротинетки.

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай

Анонимен

Сега потребителя е виновен защото не е чел инструкцията, за да не се плати обезщетение. Защо не препоръча да я прочете още в магазина, за да не си я купи.

18.05.2023 10:49:15

  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2024 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.